بهترین ها

41 مدل بهترین تاج عروس(خاص و زیبا)در سال 1401

یکی از جلوه های اصلی عروس، تاج اوست ! تاج عروس نماد مقام و ثروت است و به “تاج گذاری عشق” شناخته می شود، به همین دلیل است که تاج قسمت عمده ای از ظاهر عروس است و سنت حکم می کند که فقط آنها چنین پوششی بر سر داشته باشند .

تاج نه تنها ظاهر خیره کننده و چشمگیری دارد بلکه به زیبایی ظاهری عروس میافزاید و احساس اعتبار را طلایی می کند زیرا این مدل لباس سر در سنت فقط برای خاندان سلطنتی و رده های بالای جامعه بوده است .

تاج عروس

تاج عروس

انواع و اقسام تاج عروس  با رنگ بندی ها و طرح های گوناگون

تاج عروس پرنسسی
این نوع پوشش سر پایه بلند و ساده که ظریف است که نگین های اندکی دارد و اگر در استایل خود تمایل به سادگی دارید ، این تاج شما را به عروسی شیک و ساده تبدیل می کند .

تاج عروس پرنسسی

تاج عروس پرنسسی

تل سر عروسی
این نوع تل ها به دو دسته پهن و باریک تقسیم می شود و به صورت خوابیده بر روی سر قرار میگیرد و بخاطر نگین های زیادی که دارد درخشش نابی را به استایلتان اضافه می کند .

تل نیمه خوابیده عروس
تل های پر نگینی هستند که به صورت نیمه خوابیده بر روی سر قرار می گرند و فقط گوشه ای از سر را می پوشانند و با سنجاق یا شانه بر سر بصورت صاف یا کج محکم می شوند و زیبایی منحصر به فردشان را نمایان می کنند.

تاج عروس

تل سر عروس

تاج عروس مدل هد بند نگین دار بر خلاف انواع دیگر ، این نوع تاج متفاوت است و بصورت هدبند روی پیشانی قرار می گیرد و برا کسانی که پیشانی بلندی دارند یا می خواهند بیش از حد خاص بنظر بیایند ، متناسب است.

READ  36 مدل بهترین حوله ورزشی در سال 2022 برای ورزشکاران

تاج عروس ژله ای
این نوع تاج ها خاصیت انعطاف پذیری بالایی دارند و به سادگی حالت میگیرند و روی سر خم می شوند ، این تاج ها معمولا زرق و برق زیاد و چشمگیری دارند و با برگ ها، نگین ها و مروارید های ریز و درشت تزئین می شوند.

تاج عروس ژله ای

تاج عروس ژله ای

یکی از نکات کلیدی انتخاب تاج، تناسب آن با فرم صورت است

بطور مثال فردی که صورت گرد و پُری دارد باید انتخابی داشته باشد که با ظاهرش هم خوانی داشته باشد و از لباس های سر با پایه های بلند استفاده کند که در مرکز سر قرار میگیرند تا صورت فرد کشیده تر بنظر بیاید و ظاهری شگفت انگیز را برای خود رقم بزند

و اما از تاج های تلی شکل یا گرد با پایه های کوتاه به هیچ عنوان استفاده نکند زیرا تناسب بر هم می خورد .

اگر صورت ظریفی دارید از تاج های کوچک استفاده نکنید و به هیچ وجه سمت تاج های بزرگ و پر زرق و برق نروید ، و اگرچه صورت کشیده و لاغر دارید از پوشش های گرد و خوابیده سر استفاده کنید تا ظاهری کیوت و جذاب را به خود کادو دهید و در صورتی که پیشانی بلند دارید پی تاج های کوتاه و یا هدی بندی بروید و چنانچه پیشانی کوتاهی دارید به سراغ لباس های بلند سر بروید .

هرچند رویایی و زیبا بنظر می آید اما در شب عروسی خود به دنبال تاج های گُل و برگ دار نروید زیرا از صبح تا شب قدم برداشتن با گل هایی که هر دقیقه می ریزد و پژمرده می شود و درخشش را از بین می برد از جذابیت شما می کاهد .

READ  39 مدل کیف پول های زنانه و مردانه پیشنهاد بهترین ها (آپدیت جدید)

بعد از مراسم عقد ، عکس در آتلیه و … وقتی پا به مراسم بگذارید دیگر خبری از حلقه گل نیست و تمامی گلبرگ ها پلاسیده شده است اما اگر علاقه شدیدی به انتخاب حلقه گل دارید پیشنهاد می کنم از گُل های مصنوعی استفاده نمایید که دوام زیادی دارند و پلاسیده نمی شوند.

تاج عروس

تاج عروس

راهنمای قبل از انتخاب تاج عروس

برای انتخاب نوع تاج سر قد داماد را در نظر بگیرید ، با انتخاب شینیون های بلند و تاج های پایه بلند قد شما حدودا ۱۲ ، ۱۵ سانت افزایش پیدا میکند که اگر کفش پاشنه دار را حساب کنیم بطور معمولا باید به سراغ حساب کتاب قد داماد هم برویم ، اگر آقای داماد خیلی قد بلند است از تاج های بلند استفاده کنید تا اختلاف قدتان زیاد نمایان نشود و در صورتی که با داماد هم قد هستید از تاج های کوتاه تری استفاده نمایید.

اگر از تور عروس هم استفاده می کنید باید بین تاج و تور نیز هماهنگی ایجاد کنید مثلا اگر تاح ساده ای دارید توری با نقش های شلوغ را مورد استفاده قرار دهید و چنانچه تور شلوغ با نقش و نگاره های زیادی دارید ،تاج ساده ای را بر سر بزنید ، همچنین ایجاد هماهنگی ها و تناسب های زیادی وجود دارد مانند تاج و زیورآلات ، تاج و پیراهن عروس و … که هر یک به خودی خود نیازمند قاعده و قواعد خود را برای ست زیبا به ارمغان خواهد آورد

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.